Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /home/efektywny/domains/efektywnyhr.pl/public_html/wp-content/plugins/astra-addon/addons/blog-pro/classes/class-astra-ext-blog-pro-images-resizer.php on line 168
lider

Zdolności przywódcze lidera zespołu – jak je rozwijać?

Osoby, które zajmują kierownicze stanowiska w firmach, stają przed wieloma wyzwaniami podczas codziennych obowiązków. Zarządzanie zespołem to niezwykle odpowiedzialne zadanie, które wiąże się z koniecznością doskonalenia szeregu umiejętności. Często zdarza się tak, że właściciele firm decydują się na inwestycję w rozmaite szkolenia z zakresu zarządzania zespołem, które pomagają kierownikom i managerom w skutecznym kierowaniu zespołem. Na czym polegają i co można dzięki nim zyskać?

Jakie umiejętności powinien rozwijać lider zespołu? 

Zarządzanie zespołem wiąże się nie tylko z ogromną odpowiedzialnością, ale też stawianiem czoła wielu wyzwaniom, które są związane na przykład z tym, że pracownicy mają różne typy osobowości. Właśnie dlatego nieustanne kształtowanie umiejętności w tym zakresie jest niezwykle ważne. Z tego powodu do naszej firmy w Katowicach nierzadko zgłaszają się firmy, które potrzebują szkoleń z zakresu zarządzania zespołem.

Wśród umiejętności, które są na nich rozwijane, możemy znaleźć między innymi:

  • sposoby motywowania pracowników,
  • umiejętne delegowanie zadań,
  • aktywne słuchanie i reagowanie na potrzeby zespołu,
  • rozwiązywanie konfliktów.

Oprócz tego podczas takich szkoleń można nabyć też umiejętności dotyczących szeroko pojętego ogólnego nastawienia, które jest ważne nie tylko w przypadku konfliktów czy kryzysów, ale również w pozytywnych sytuacjach.

Dlaczego rozwój zdolności przywódczych lidera zespołu jest tak ważny? 

Z roku na rok przedsiębiorcy coraz bardziej zdają sobie sprawę z tego, że korzystanie z usług firm zewnętrznych może znacząco poprawić funkcjonowanie firmy. Mowa tutaj zarówno o zewnętrznym dziale HR, jak i o omawianych szkoleniach. Taka inwestycja jest opłacalna przede wszystkim dlatego, że nieodpowiednie dopasowanie managerów często skutkuje gorszymi wynikami, co przekłada się na mniejsze zyski. W związku z tym głównym celem szkoleń i rozwoju jest osiąganie coraz to lepszych wyników, co jest najważniejsze dla większości przedsiębiorców. Nie sposób nie wspomnieć też, że dzięki nim w biurze panuje przyjaźniejsza atmosfera, a rotacja pracowników zwykle staje się coraz mniejsza.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to Top
Przewiń do góry